Najnowsze artykuły

15 sposobów na fałszywe wejście w...

Płaszcze, buty, okulary przeciwsłoneczne i klucze zasługują na miejsce w pobliżu drzwi. I każde z nich potrzebuje miejsca, które pod koniec dnia będzie...

Czytaj Więcej

Jak podróżowanie za granicę wpływa na wystrój wnętrz

Podróże za granicę w ogromnym stopniu wpływają na design i widzimy to w praktyce w przypadku skandynawskiego wzornictwa. Dowiedz się więcej o tej estetyce na tym blogu!

Jak projektowanie wpływa na podróże: Światło punktowe w projektowaniu skandynawskim
Jeśli kiedykolwiek podróżowałeś za granicę, zrozumiesz, jak wielką radość sprawia patrzenie na świat z innej perspektywy. Odwiedzanie słynnych zabytków i miejsc jest zawsze ekscytujące, ale gdy tylko zaczniesz mieszkać wśród miejscowych, zauważysz zmianę w całym swoim światopoglądzie, nawet jeśli będzie to trwało krótko. W rzeczywistości, wiele rzeczy zmieni się w Twoim życiu, gdy wybierzesz się w zupełnie nowe miejsce. Jednym z obszarów, na który nieuchronnie będzie miał wpływ wyjazd za granicę, są Twoje gusta związane z wystrojem wnętrz.

Różne kultury mają unikalne sposoby zakładania swoich domów i bardzo interesujące jest dostrzeżenie różnic w prawdziwym życiu. A jeśli znajdziesz coś z innej kultury, co możesz bezproblemowo dodać do swojego własnego domu, to jeszcze lepiej. Ale nierzadko zdarza się również, że kultury czy regiony mają tak bogaty i efektowny design, że wykraczają poza jednostkę i stają się popularne w całym świecie projektowania wnętrz.

W tym przypadku: Wzornictwo skandynawskie
Skandynawski design to estetyka, którą definiuje zaangażowanie w minimalizm, funkcjonalność i naturę. Jest to styl, który od momentu powstania na początku XX wieku zyskuje coraz większą popularność w świecie projektowania wnętrz.

Ta estetyka jest pod głębokim wpływem natury i spędzania czasu na świeżym powietrzu, ponieważ obie są integralną częścią kultury skandynawskiej. Jeśli kiedykolwiek odwiedzisz ten region, wszędzie zobaczysz ludzi spacerujących i jeżdżących na rowerze, podziwiających otaczające ich piękne krajobrazy. Przełożenie tego na dom jest tak proste, jak wniesienie do jego wnętrza parowanych, zewnętrznych elementów. Niektóre sposoby, w jakie ludzie próbują to zrobić, to pozostawienie drewnianych podłóg odkrytych i włączenie żywych roślin do wielu obszarów pomieszczenia.

Ale największy urok dla skandynawskiego designu ma to, co ludzie czują. Nieskomplikowana natura pomieszczeń i jasność tworzonych, rzadkich przestrzeni wywołują poczucie spokoju i ciszy, które nie jest łatwo odczuwalne w innych estetycznych rozwiązaniach projektowych. Biel, kremy i naturalne kolory, które są często używane, dają ludziom poczucie spokoju, a ludzie po prostu nie mogą mieć ich dość.

Zobacz także: Jak zaprojektować wnętrze w stylu Urban Etno/Urban Jungle