Najnowsze artykuły

15 sposobów na fałszywe wejście w...

Płaszcze, buty, okulary przeciwsłoneczne i klucze zasługują na miejsce w pobliżu drzwi. I każde z nich potrzebuje miejsca, które pod koniec dnia będzie...

Czytaj Więcej

Jak udekorować biuro domowe

Rozkoszuj się swoimi godzinami pracy

Praca w biurze domowym często może sprawiać wrażenie, że żyjesz w scenariuszu Groundhog Day, zmuszony do ciągłego przeżywania tego samego dnia. Gorączka kabinowa może być ustawiona na granicy między domem a twoim życiem zawodowym. Łatwiej będzie przełączyć sprzęt w tryb pracy przy użyciu technik projektowania domu. Zmień swoje biuro w niesamowite i tętniące życiem miejsce, w którym rozkwita kreatywność, nawet w niewielkiej przestrzeni życiowej.

Spraw, by było jasne i wesołe

Przyciemniane światła nie pomagają, gdy nadal czekasz na poranną filiżankę joe, która pobudzi Twoje zmysły. Spraw, aby Twoje biuro stało się radosnym miejscem, w którym oświetlenie zachęca do przebudzenia się i zwiększenia wydajności pracy. Światła wewnętrzne, które naśladują promienie słoneczne, mogą rozjaśnić Twój pokój, jeśli wolisz pracować wcześnie rano lub późno w nocy. Upewnij się również, że zasłony i rolety pozwalają wpuścić do środka jak najwięcej naturalnego światła.

Wprowadź trochę życia w swoim biurze

Opieka nad żywymi organizmami może poprawić twój nastrój i sprawić, że ten pokój stanie się miejscem, w którym chcesz być. Jeśli chcesz mieszkać na małej przestrzeni, jako towarzysze biurowi otrzymaj trochę drobnego życia wodnego i roślinności. Zdobądź kilka złotych rybek w małym akwarium, które możesz witać codziennie, aby wnieść swój wkład do zen w czasie pracy. Rośliny są również doskonałym dodatkiem biurowym. Zazwyczaj są zielone, co jest kolorem, który jest znany, aby zwiększyć nastroje. Oferują również inne korzyści zdrowotne, takie jak usuwanie toksyn z powietrza, wytwarzanie większej ilości tlenu i zwiększanie wilgotności w zimie.

Projektowanie z Radością

Twoje biuro jest miejscem, w którym spędzisz dużo czasu, więc spraw, by wyglądało ładnie. Spersonalizuj go z projektami, które uwielbiasz. Lustra dodają głębi i dają złudzenie większej przestrzeni. Sztuka dodaje zachwycającego uroku, który katapultuje Twój pokój z terytorium kabiny w coś przyjemnego i zabawnego. Załatw sobie sofę, na której możesz się położyć z filiżanką herbaty, aby naładować się między zadaniami. Wielofunkcyjne stoliki do kawy mogą przekształcić się w biurka z podnoszonym blatem, które mogą pomieścić Twoje laptopy, jeśli potrzebujesz przerwy od pracy. Nie ma tu żadnych zasad. To, co daje Ci radość i pomaga poczuć się bardziej pozytywnie, należy do Twojego biura.

Eliminacja elementów rozpraszających uwagę

Jednocześnie chcesz pozbyć się wszystkiego, co nie pomoże ci w dobrym dniu w pracy. Praca w domu jest wystarczająco rozpraszająca, gdy masz obowiązki, które wiszą nad głową lub zwierzętami domowymi, do których masz tendencję. Twoje domowe biuro musi być całkowicie wolne od pokus, aby utrzymać funkcjonalność Twojego biura. Niezależnie od tego, czy musisz blokować media społecznościowe przed komputerem w godzinach pracy, ukrywać telefon, czy też odłączyć Playstation 4 pomiędzy 9-5, zrób to, co musisz zrobić, aby utrzymać to miejsce jako biuro, w którym możesz rozwijać się jako profesjonalista.

Trzymaj się tych wytycznych, a przekonasz się, że Twoje biuro domowe stanie się miejscem, które chętnie odwiedzasz. Stanie się miejscem odrębnym od Twojego życia domowego, w którym będziesz mógł rozłączyć się od obowiązków i przejść do trybu pełnej pracy.

Zobacz także: Jak urządzić salon w stylu art deco?