Najnowsze artykuły

15 sposobów na fałszywe wejście w...

Płaszcze, buty, okulary przeciwsłoneczne i klucze zasługują na miejsce w pobliżu drzwi. I każde z nich potrzebuje miejsca, które pod koniec dnia będzie...

Czytaj Więcej

4 Wskazówki dotyczące dekoracji stolika kawowego

Ozdabianie domu jest ekscytującym sposobem na tchnięcie świeżego życia w Twoją przestrzeń. Kiedy dotrzesz do swojego salonu, prawdopodobnie będziesz miał ogromne poczucie spełnienia, że wielkie rzeczy są zrobione. A potem patrzysz na swój pusty stolik do kawy i zdajesz sobie sprawę, że czegoś ci brakuje.

Udekorowanie stolika do kawy może być tym dodatkowym krokiem, który połączy cały pokój. Albo przynajmniej jest to kolejne miejsce, w którym możesz pokazać swój styl i osobowość.  Może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Ale my jesteśmy tu po to, by pomóc. Zapoznaj się z naszą listą 4 pomysłów na styl i przygotuj się na to, aby umieścić wisienkę na szczycie swojego projektu przestrzeni mieszkalnej.

1.) Wiesz, co chcesz wydostać ze swojego stolika do kawy

Twój stolik prawdopodobnie będzie najbardziej uniwersalnym kawałkiem ze wszystkich mebli w salonie, więc nawet zanim zaczniesz projektować swój stolik, musisz zrozumieć każdy sposób, w jaki może on funkcjonować. Aby to zrobić, spróbuj wyobrazić sobie różne grupy siedzące wokół twojego stolika, od ogromnej grupy gości do właśnie ciebie. W każdym scenariuszu Twój stolik robi różne rzeczy, więc musisz projektować z myślą o wszystkich tych scenariuszach. Na przykład, jeśli jesteś animatorem, dobrym pomysłem może być uniknięcie posiadania na stole mnóstwa akcesoriów, których nie można łatwo przenieść. Albo, jeżeli wyświetlanie bibelotów jest twoją rzeczą, rozważ umieszczenie ich na tacy do przechowywania bez wysiłku. Możliwości są nieskończone, ty właśnie potrzebujesz myśleć o jak twój stół będzie funkcjonować i iść od tam.

2.) Uczynić swój projekt osobistym

Ten może wydawać się bezmózgowy, ale jest tak ważny. Twój stolik kawowy jest przedłużeniem ogólnego wystroju salonu. Przyjmij swój styl i zastosuj go do swojego stolika. Jesteś mólkiem książkowym? Umieść na stoliku kilka swoich ulubionych powieści lub czasopism, aby rozpocząć rozmowę. Uwielbiasz łamigłówki? Trzymaj kilka poręcznych, abyś mógł je uzupełnić z przyjaciółmi lub samemu. Czy minimalizm jest bardziej w twoim stylu? To też jest wspaniałe. Po prostu znajdź idealne akcenty, które dowodzą, że mniej znaczy więcej. Nieważne co, wypełnij swój stół wszystkim, co krzyczy "ty".

3.) Przynieś na zewnątrz

Zaprojektowanie idealnego stolika do kawy wiąże się z wyjściem na zewnątrz i w górę i nie ma lepszego sposobu, aby zrobić obie te rzeczy jednocześnie, niż dodać trochę zieleni do sceny. Dodawanie roślin do stolika to prosta rzecz, którą możesz zrobić, aby nadać świeżości całemu salonowi. Decyzja o tym, jaką roślinę chcesz zaprezentować, zależy od Ciebie, ale pamiętaj o kilku rzeczach. Upewnij się, że twoja roślina może przetrwać przy niewielkiej ilości bezpośredniego światła słonecznego, upewnij się, że nie jest za duża i znajdź roślinę, która przetrwa na twoim poziomie wiedzy o roślinach. A jeśli nie macie zielonego kciuka, zastanówcie się nad rośliną dla początkujących, którą możecie łatwo pielęgnować, jak soczystą. Zawsze istnieje również możliwość otrzymania fałszywej rośliny, która całkowicie wyeliminuje aspekt pielęgnacji.

4.) Utrzymanie równowagi

Jedną z kluczowych zasad, o których należy pamiętać przy dekorowaniu stolika do kawy jest zachowanie równowagi w każdym aspekcie swojego projektu. Podobnie jak ściany i pomieszczenia, Twój stolik może zacząć wyglądać na zbyt zagracony, jeśli masz na nim kilka elementów za dużo. Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, aby to złagodzić, jest unikanie umieszczania na stole zbyt wielu rzeczy. Upewnij się, że grasz zgodnie z zasadą trójek, zwłaszcza jeśli masz prostokątny stół. Patrz na swój stół pod różnymi kątami, abyś wiedział, że jest on wyważony na wszystkich bokach.

A naszą ostatnią radą jest... nie stresować się i dobrze się bawić! Zacząłeś nową przygodę z designem w swoim domu i powinieneś cieszyć się każdą jego minutą. Pamiętaj, aby skorzystać z naszych wskazówek i wystylizować swój stolik do kawy tak, aby stworzyć idealną ekspozycję dla Twojej przestrzeni życiowej.

Zobacz także: Oświetlenie w stylu nowoczesnej klasyki