Najnowsze artykuły

15 sposobów na fałszywe wejście w...

Płaszcze, buty, okulary przeciwsłoneczne i klucze zasługują na miejsce w pobliżu drzwi. I każde z nich potrzebuje miejsca, które pod koniec dnia będzie...

Czytaj Więcej

Najpopularniejsze ozdoby świąteczne

Dekoracje na Boże Narodzenie to wielki biznes. Przeciętny Polak wydaje około 300 złotych w święta na zakup dekoracji.

Kultowe figurki świąteczne

Niezależnie od wybranej dekoracji, będziesz chciał dodać jej trochę szyku, wybierając motyw przewodni. Często ma to postać słynnej postaci lub motywu świątecznego. Poszukaj wieńców z tymi wzorami, ozdobami, a nawet wstążką z nadrukowaną jedną z tych słynnych ikon. Tradycyjne motywy dekoracji świątecznych obejmują:

• Świętych

• Renifery

• Bałwany

• Płatki śniegu

• Domek z piernika z ludzikami z piernika

• Gwiazdy

• Anioły

• Szopka

Wybór schematów kolorów dekoracji świątecznych

Wybierz kolorystykę swoich ozdób choinkowych. Najczęstsze kolory to czerwony i zielony, niebieski i srebrny oraz złoty i czerwony. Jeśli jednak szukasz czegoś wyjątkowego, istnieje wiele niezwykłych opcji dekoracji świątecznych i świetnych sposobów na udekorowanie kominka i innych miejsc w domu. Świece tworzą idealną atmosferę na Boże Narodzenie. Legenda mówi, że świece bożonarodzeniowe po raz pierwszy zostały użyte jako symbole Gwiazdy Betlejemskiej, która prowadziła pasterzy, królów i podróżników do Dzieciątka Jezus w jego żłobie. Dostępne są wszystkie rodzaje świec, a także modele zapachowe idealne na Święta Bożego Narodzenia. Dodaj świece do kominka, stołu jadalnego, łazienki dla gości, przedpokoju i stolika kawowego w salonie. Świeczniki można ozdobić pierścieniami świec.

Świece elektryczne w oknie i lampki choinkowe to klasyczne ozdoby choinkowe. Lampki są doskonałym dodatkiem do wszelkich dekoracji świątecznych a poza tym są bezpieczne. Taka świąteczna girlanda może natychmiast odmienić pokój lub drzwi wejściowe. Istnieje wiele sztucznych wzorów, które wyglądają bardzo realistycznie. Możesz ozdobić zewnętrzną stronę drzwi wejściowych girlandą. Dodaj kilka jasnych sznurków przeplatanych zielenią, aby uzyskać szczególnie imponujący efekt. Możesz również nałożyć girlandę na kominek, aby ozdobić świąteczną prezentację, na przykład winietę kominka Świętego Mikołaja, jego sanie i renifery lub świece i lustrzane świeczniki.

Świąteczne wstążki

Wstążki są wspaniałą ozdobą świątecznych dekoracji. Możesz wybrać wstążki, które będą uzupełniać kolorystykę dekoracji świątecznych. Girlanda owinięta wokół kominka jest idealnym kandydatem na świąteczne wstążki. Nie zapomnij zamontować jednej na drzwiach wejściowych. Możesz dodać wstążkę na każdym końcu huśtawki werandy, słupa latarni lub skrzynki pocztowej. Możesz użyć wstążki do girlandy drzewnej i owinąć drzewo we wstążkowe serpentyny.

Czerwone, białe lub różowe gwiazdy betlejemskie

Te kultowe symbole świąt są zwykle dostarczane z doniczkami pokrytymi czerwoną, zieloną lub złotą folią. Wokół stołu można umieścić do trzech lub pięciu gwiazd betlejemskich. Możesz zdecydować się na ustawienie pary wewnątrz drzwi wejściowych, aby witały gości lub na każdym końcu stołu, lub kredensu. Gwiazdy betlejemskie mogą mieć miejsce pod lub wokół choinki. Kilka gwiazd betlejemskich na klatce schodowej może być doskonałym świątecznym akcentem połączonym z ukłonami do sąsiadów.

Ozdoby choinkowe

Jeśli chodzi o ozdoby choinkowe, to ich wybór jest niemalże nieograniczony. Można wybrać tradycyjne okrągłe bombki, nowatorskie ozdoby z żywicy lub eleganckie ręcznie dmuchane ozdoby. Wianki to wspaniałe ozdoby świąteczne z napisem „Witamy” i „Wesołych Świąt” dla gości. Ten symbol nieskończoności był pierwotnie używany do ozdabiania choinek, a później został przeniesiony do frontowych drzwi. Możesz zdecydować się na żywe wieńce lub wybrać te wykonane ze sztucznych materiałów.

Zobacz także: 5 Wskazówek dotyczących wyboru mebli zewnętrznych