Najnowsze artykuły

15 sposobów na fałszywe wejście w...

Płaszcze, buty, okulary przeciwsłoneczne i klucze zasługują na miejsce w pobliżu drzwi. I każde z nich potrzebuje miejsca, które pod koniec dnia będzie...

Czytaj Więcej

Dekoracje świąteczne - sprawdź nasze inspiracje!

Planowanie Świąt Bożego Narodzenia dla niektórych osób jest bardzo ważną kwestią - w tym dla mnie! Uwielbiam obchodzić święta, upewniając się, że dom jest udekorowany najbardziej świątecznymi dekoracjami, jakie mogę znaleźć. Od bałwanów po Świętego Mikołaja, od reniferów po szopki, jest naprawdę nieskończona ilość motywów bożonarodzeniowych do wyboru podczas dekoracji wnętrza domu na Boże Narodzenie. Chciałem stworzyć ogromną listę ozdób choinkowych i upewnić się, że masz co najmniej jedną z nich.

Choinka

Nie ma Świąt bez rodzinnej choinki. Nawet jeśli dom jest mały, nie możesz świętować Bożego Narodzenia bez zainstalowania wiecznie zielonego drzewa do dekoracji w swoim pokoju rodzinnym. Pamiętaj, aby kupić solidny stojak na drzewo, aby upewnić się, że twoje drzewo stoi pionowo.

Następnie będziesz potrzebować spódnicy choinkowej, aby owinąć podstawę choinki. Spódniczka pomieści również wszystkie prezenty świąteczne, więc nie musi być zbyt wyszukana. Kolejną zaletą posiadania spódnicy choinkowej jest to, że pomieści ona wszystkie małe igiełki, które spadają z drzewa przez kilka tygodni. Spódnice drzewne mogą być również koszami, ocynkowanymi wiaderkami i innymi formami.

Ozdoby

Jedną z najbardziej zabawnych części dekorowania na Boże Narodzenie jest wieszanie ozdób. Wiele osób lubi nastawiać bożonarodzeniową muzykę i pić wino, dekorując swoje drzewko. Ostatnim akcentem na choince jest czubek, przedmiot, który znajduje się na najwyższej gałęzi choinki i uzupełnia wygląd. Najpopularniejsze czubki drzew to anioł lub gwiazda.

Wieniec bożonarodzeniowy jest istotną częścią każdego planu dekoracji świątecznych. Wianki to piękne okrągłe dekoracje, które pomagają ozdobić każde drzwi, na których są umieszczone. Możesz użyć wieńca na drzwiach wejściowych, tak jak zwykle się je spotyka, ale także na drzwiach wewnętrznych. Wianki mogą być wykonane z zielonych, jagód lub innych naturalnych materiałów. Wybór należy do ciebie.

W każdym domu powinna znajdować się przynajmniej jedna figurka Świętego Mikołaja. Święty Mikołaj to centralna postać dla dzieci obchodzących Boże Narodzenie. Przynosi im prezenty i zabawki (jeśli były dobre), więc absolutnie powinien być reprezentowany w twoim domu.

Renifer

Oczywiście Mikołaj nie działa sam. Ma renifery, które pomagają mu ciągnąć jego sanie i zabrać go dookoła świata, aby dostarczał prezenty. Nie zostawiaj Świętego Mikołaja samego i kup kilka figurek reniferów, aby mu towarzyszyły. Girlanda to zabawna i świąteczna dekoracja świąteczna, którą można wykorzystać w kilku miejscach. Możesz zawiesić wiecznie zieloną girlandę na gzymsie kominka, wokół poręczy klatki schodowej, a nawet na wezgłowiu sypialni. Gwiazdy betlejemskie to częsty motyw świątecznych dekoracji. Te jaskrawoczerwone kwiaty są szczególnie popularne w okresie Bożego Narodzenia. Możesz ich użyć do dekoracji przedniego przedpokoju lub umieścić je na schodach.

Kalendarz adwentowy to świetny sposób na odliczanie dni pozostałych do świąt Bożego Narodzenia. Większość kalendarzy adwentowych ma małe drzwiczki, które otwierają się i ukazują obraz, werset biblijny lub drobne upominki, takie jak cukierki. Tradycja ta sięga połowy XIX wieku, kiedy niemieccy protestanci robili kredowe znaki na drzwiach lub zapalali świece, aby zaznaczyć każdy dzień poprzedzający Boże Narodzenie. Możesz znaleźć kalendarze adwentowe w wielu różnych formach, ale najlepsze są takie, które oferują mały prezent.

Sztuczny śnieg

Jeśli Twój dom nie znajduje się w regionie, gdzie święta zawsze oznaczają śnieg, dlaczego nie dodać sztucznego śniegu, aby nadać mu zimowy nastrój? Możesz też po prostu dodać sztuczny śnieg wokół figurek Świętego Mikołaja, dziadków do orzechów lub innych małych świątecznych dekoracji. Wreszcie, lampki to obowiązkowa dekoracja świąteczna. Możesz je zawiesić w dowolnym miejscu w domu, na przykład wzdłuż kominka, wokół poręczy klatki schodowej lub wzdłuż okapu. Te wszechstronne małe dekoracje dodadzą odrobiny światła do twojej przestrzeni.

Zobacz także: Jesteś minimalistą czy maksymalistą?