Najnowsze artykuły

15 sposobów na fałszywe wejście w...

Płaszcze, buty, okulary przeciwsłoneczne i klucze zasługują na miejsce w pobliżu drzwi. I każde z nich potrzebuje miejsca, które pod koniec dnia będzie...

Czytaj Więcej

Meble łazienkowe – na co zwracać uwagę?

łazienka W każdej łazience powinny się znaleźć takie miejsca jak komoda na bieliznę czy miejsce na ręczniki. Obecnie ciekawym rozwiązaniem są podręczne szafki z lustrem, które mają płaski charakter. Można tam przechować podstawowe kosmetyki. Dobrze dobrane meble do łazienki są praktycznym pomocnikiem w codziennym życiu. Dlatego warto wiedzieć na co zwracać uwagę, wybierając meble do swojej łazienki.

1. Funkcjonalność

Na sam początek trzeba sobie określić jakie ma się potrzeby. Musimy się zastanowić nad tym co robimy w łazience i do czego nam służy. Najczęściej jest to pokój kąpielowy, pralnia i suszarnia, dlatego trzeba umieć te kwestie połączyć ze sobą i stworzyć tam dobrze funkcjonujące, kompleksowe wyposażenie. Szafka pod umywalkę powinna być tak przygotowana, że uda się tam schować elementy syfonu a jednocześnie podstawowe kosmetyki użytkowe. Meble z tych do siedzenia w łazience raczej są nadal rzadko spotykane, ponieważ raczej łazienka ma spełniać wiele różnych zadań i brakuje tam miejsca na takie elementy. Jeśli mamy dużą łazienkę to na pewno warto sobie stworzyć strefę toaletki, gdzie znajdzie się krzesło czy jakiś leżak. Gdy chodzi o funkcjonalność to właśnie łączenie szafki z lustrem w tym względzie sprawdza się naprawdę doskonale. Wtedy nie trzeba szukać osobnego miejsca do lustra i wszystko mamy pod ręką.

2. Możliwości rozmieszczenia

Ważną kwestią jest to jak duża jest nasza łazienka. To właśnie przede wszystkim będzie determinować rozłożenie poszczególnych elementów. Gdy mamy małą łazienkę to trzeba umieć tym wszystkim stosownie manewrować, tak by udało się wszystko tam sprawnie połączyć i wygodnie umieścić. Chodzi o stworzenie maksymalnego komfortu dla użytkownika.

3. Materiały

Stosowane materiały są ważnym elementem, ponieważ w łazience jest wysoka wilgotność i dlatego trzeba wszystkie stosowane tam elementy zabezpieczyć odpowiednio przed jej wpływem, tak by nie uległy szybkiemu zniszczeniu. Warto stosować sklejkę czy też drewno, ale odpowiednio laminowane. Podobnie przed rdzą muszą być chronione znajdujące się na meblach okucia

4. Wygląd

Wygląd także jest ważny, ponieważ wnętrze ma być funkcjonalne ale musi też się ładnie prezentować. Dlatego trzeba dobór mebli realizować właśnie według zasady estetycznej, dzięki której wszystko będzie tworzyło efekt minimalizmu z należytym kontrastem.