Najnowsze artykuły

15 sposobów na fałszywe wejście w...

Płaszcze, buty, okulary przeciwsłoneczne i klucze zasługują na miejsce w pobliżu drzwi. I każde z nich potrzebuje miejsca, które pod koniec dnia będzie...

Czytaj Więcej

Jak zaprojektować wnętrze w stylu Urban Etno/Urban Jungle

 

Planujesz odmienić wnętrze swojego mieszkania i nie wiesz jaki styl wybrać?

Wybór wnętrz w różnych stylach jest po prostu ogromny, ale ostatnio modny stał się styl - miejskiej dżungli. Wprowadza do wnętrza egzotyczną naturę, pozwalając na wypoczynek w zaciszu własnego domu, z dala od miejskich centrów. Wystrój wnętrza miejskiej dżungli to przede wszystkim tkaniny, kwiaty, wszechobecne motywy roślinne i dużo zieleni. Miasto to dżungla Miejska dżungla zyskuje popularność małymi krokami. Dość często wraca w okresie jesienno-zimowym. Dzieje się tak dlatego, że o tej porze roku, patrząc przez okno, widać tylko szarość i brąz. Jeśli tęsknisz za wiosenno-letnią zielenią, możesz ją odtworzyć w swoim mieszkaniu. Wiele osób nazywa miejską dżunglę naturą stworzoną w domu. Łączy w sobie elementy afrykańskiej przyrody, motywy roślinne i życie w zgodzie z naturą.

Zielona rewolucja

Swoją popularność i przychylność dekoratorów zawdzięcza ogromnym możliwościom projektowym i kreatywności, która daje wyobrażenie o miejskiej dżungli. Styl można poprawnie opisać trzema słowami: zieleń, zieleń i znowu zieleń - zieleń w palecie barw, jasna zieleń w doniczkach, zielone motywy roślinne na obrazach i tkaninach. Najważniejsza jest egzotyczna flora. Głównym elementem dekoracyjnym wnętrza będą paprocie, kaktusy, sukulenty czy bluszcz. Powinny być stosowane w postaci żywych roślin i kolorystyki występujących na tkaninach. Paleta kolorów w kolorze zielonym Dekorując wnętrza, możesz wykorzystać wszystkie zielone opcje. Jednak istotną rolę w stylizacji odegrają ciemnozielone odcienie odpowiadające kolorom egzotycznej roślinności. Dominującym, mocnym akcentem będzie butelkowa zieleń, która wciąż jest modna. Z powodzeniem można ją zastosować w dodatkach i tekstyliach, ale jeśli wykonasz dokładną stylizację całego wnętrza, sofa lub fotel w tym kolorze będą świetnym pomysłem. Mocne, soczyste zielenie będą dobrze wyglądać z bielą, szarością lub beżem.

Zielone w doniczkach

Styl miejskiej dżungli to przede wszystkim kwiaty, zioła, zielone rośliny… na parapetach, stołach zawieszonych pod sufitem… w donicach, wazonach, a nawet meblach. Dlatego, jeśli chcesz wprowadzić go do swojego mieszkania, pozwól bujnej roślinności zdominować wnętrze. Drzewa i duże zielone rośliny z rozłożystymi liśćmi można umieścić w doniczkach na podłodze, a małe wiszące kwiaty, paprocie lub bluszcz można umieścić w wiszących doniczkach ... tym razem im więcej, tym lepiej. Jeśli jednak częste podróże uniemożliwiają ci właściwą pielęgnację kwiatów, nie będziesz musiał rezygnować z tego stylu w swoim mieszkaniu. Postaw na sztuczne rośliny, drzewa i kwiaty ozdobne, wybierz najbardziej naturalne i stwórz dowolne fantazyjne kompozycje. Oprócz wyboru roślin równie ważny jest wybór doniczek i wazonów. Zielone dekoracje pięknie prezentują się na przykład w wiklinowych lub rattanowych koszach.

Zielone dodatki

W dodatkach konieczny jest również motyw roślin egzotycznych. Dlatego niech na ścianach pojawi się tapeta z kwiatowym wzorem lub rysunki tropikalnych liści. Wybierając zasłony do wnętrz w miejskiej dżungli, puść wodze fantazji. Możesz wybrać kombinację - zasłony w kolorach lub zasłony według oryginalnego wzoru, z delikatną białą zasłoną, lub zdecydować się na zestawienie zasłon, na których pojawią się motywy roślinne z jednolitym odcieniem ciemnej zieleni. Uzupełnieniem aranżacji będzie puszysty, miękki dywanik w kolorze leśnego mchu. Decydując się na wprowadzenie tego stylu do swojej sypialni, nie zapomnij o tekstyliach. Miejska dżungla to także dekoracyjne obrazy. Ich obecność może zmienić wnętrze w kilka minut. Możesz wybrać najprostszą formę obrazu - plakat przedstawiający liście egzotycznych roślin.

Zobacz także: Jak podróżowanie za granicę wpływa na wystrój wnętrz