Najnowsze artykuły

15 sposobów na fałszywe wejście w...

Płaszcze, buty, okulary przeciwsłoneczne i klucze zasługują na miejsce w pobliżu drzwi. I każde z nich potrzebuje miejsca, które pod koniec dnia będzie...

Czytaj Więcej

Porady dotyczące projektowania z wykorzystaniem kolorów ciemnych ścian

Projektowanie w ciemnych kolorach może być dla większości osób odrobiną skoku. Tam, gdzie białe ściany czują się wypróbowane w czasie i komfortowo, projektowanie w ciemnych kolorach może sprawiać wrażenie ogromnego zaangażowania, a nawet trochę ryzykownego. Ale kiedy już to zrobisz, ciemna paleta kolorów może nadać Twojemu domowi wyrafinowanie, mistykę, a nawet uspokajający nastrój.

Mieszkając u podnóża góry w Colorado Springs, dom Arianny Danielson jest wypełniony bogatym gobelinem faktur. Tkane przedmioty, makramatyczne detale, rośliny i obrazy wypełniają prawie każdy zakątek domu. Atmosfera jest bez wątpienia cygańska, a eklektycznie w połowie wieku nowoczesna, wybierana w odpowiednim stopniu swobodnej formy i skrupulatności. Ale to, co naprawdę wyróżnia jej wspaniały dom, to jej zdolność do pracy w gęstej, nasyconej palecie barw nastrojowych tonów, a jednocześnie sprawia, że przestrzeń jest ciepła i przyjazna. Jak udało jej się osiągnąć tak wątpliwą równowagę? Zapytaliśmy, a ona odpowiedziała.

"Tak wielu ludzi wątpiło w nas, gdy mówiliśmy im, że idziemy po ciemku, i nie tylko w ciemności, ale i w czerni, i nie tylko w ścianach, ale i w sufitach!" - Arianna

Choć ma w domu białe ściany, zawsze skłonna była pokrywać je dobrą sztuką, co zwiększało zróżnicowanie palety barw. Opisana przez siebie "maksymalistka", wierzy w wypełnienie swojej przestrzeni wszystkim, co kocha - bez ograniczeń! W związku z tym jej dom jest pozytywnie wypełniony bogatą paletą kolorów, głównie z dzieł sztuki i przedmiotów dekoracyjnych, które kolekcjonuje (niektóre z nich sprzedaje w swoim sklepie internetowym Wicker & Woven).

"Czuję, że Pinterest i Instagram są po prostu wypełnione małymi białymi, neutralnymi kwadratami i od razu wiedziałem, że to nie dla mnie... Czarna farba była idealnym, dusznym akcentem dla naszej głównej sypialni, (która jest strefą wolną od dzieci)", wyjaśnia Arianna. "Uwielbiamy się wycofywać na nasz mały wypad do domu po tym, jak dzieci pójdą spać."

Dla Arianny dom jest miejscem, gdzie należy czuć się komfortowo, bezpiecznie i z natchnieniem. Wypełnienie jej domu ciemnymi, ziemistymi tonami i rzeczami, które uwielbia, pozwala jej osiągnąć wszystkie trzy, więc projekt jest niemalże bezkonkurencyjny. Jej wskazówka dla każdego, kto flirtuje z pomysłem na ciemniejszy wystrój wnętrza, to po prostu się na to zdecydować.

"Nic nie może się równać ze sposobem, w jaki kolor pojawia się w ciemnym pokoju!" Ona krzyczy. Ale podkreśla, że tekstura i warstwy to absolutna konieczność przy stylizacji pomieszczeń w ciemnych odcieniach. Dodatkowy wymiar nie tylko tworzy poczucie głębi, ale także pozwala na mieszanie rzeczy, łatwe wyłączanie obrazów lub detali, a tym samym utrzymanie żywej i świeżej atmosfery przestrzeni.

Zobacz także: Oryginalne ozdoby na kominek w salonie