Najnowsze artykuły

15 sposobów na fałszywe wejście w...

Płaszcze, buty, okulary przeciwsłoneczne i klucze zasługują na miejsce w pobliżu drzwi. I każde z nich potrzebuje miejsca, które pod koniec dnia będzie...

Czytaj Więcej

Czym jest Design Śródziemnomorski?

Śródziemnomorski design intryguje świat projektowania wnętrz i musimy o tym porozmawiać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o jego cechach, właściwościach i jak możesz go odtworzyć w swoim domu!

Trendy w projektowaniu wnętrz ciągle się zmieniają i ewoluują, ale są też takie, które przetrwały próbę czasu. Jeden z tych trendów, w szczególności, robi w tym roku wiele fali. Śródziemnomorskie wzornictwo jest ciepłe, zakorzenione w historii i niezaprzeczalnie szykowne, gdy jest robione poprawnie. 

Uwielbiamy ten projekt i pod koniec tego wpisu na blogu wiemy, że Ty też go pokochasz. Aby osiągnąć ten cel, zamierzamy omówić niektóre z kluczowych cech estetyki projektu i jak można stworzyć śródziemnomorski projekt we własnym domu. 

Cechy wyróżniające wzór śródziemnomorski

Na projekt śródziemnomorski mają oczywiście wpływ kraje znajdujące się w tym rejonie, takie jak Hiszpania, Włochy, Grecja i Francja. Każdy z nich na swój sposób wywarł ogromny wpływ na region, jeśli chodzi o jedzenie, kulturę i styl projektowania wnętrz. Ale, co ciekawe, różne wpływy połączyły się, aby stworzyć wyjątkową, bogatą kulturę i design, który jest podziwiany na całym świecie.

Jak w przypadku każdej estetyki projektu, istnieje zestaw charakterystycznych cech, które są natychmiast rozpoznawalne jako wzór śródziemnomorski. Oprócz tego, że jesteś zrelaksowany i zainspirowany morzem, możesz na ogół zauważyć śródziemnomorski design, zwracając uwagę na te kluczowe cechy: 

  • Kolory inspirowane przez Słońce
  • Ciepłe i chłodne tony ziemi
  • Duże, komfortowe meble
  • Ceramiczne płytki podłogowe
  • Szczegółowe meble tapicerskie i teksturowane
  • Naturalne wykończenia

Śródziemnomorski design to coś, co można łatwo przetłumaczyć na swój dom. Polecamy zacząć od dobrego wyczucia, które kolory śródziemnomorskie kochasz i zacząć od nich. Uwielbiasz ciepłe barwy, jak terakota czy żółć, czy też jesteś w obozie turkusów na Lazurowym Wybrzeżu? Przybijanie kolorów na wczesnym etapie sprawi, że na dłuższą metę praca będzie dużo łatwiejsza.

Następnie skoncentruj swoją uwagę na dużych meblach, które chcesz dodać. Pamiętaj, że im większe i bardziej teksturowane, tym lepiej. Mając te kawałki na uwadze pomoże Ci zacząć obrazować swój ukończony projekt. 

Na koniec, zwróć uwagę na elementy dekoracyjne i wykończenia, które chcesz dodać. W tym kroku możesz przenieść swój projekt na wyższy poziom. Poczuj się swobodnie, aby dodać wspaniałe akcenty, takie jak wieszaki ścienne, sztuka, wazony, rośliny i dywany, aby dodać we wszystkich kolorach i teksturach, które są synonimem śródziemnomorskiego projektu. 

Zobacz także: Art Deco - wyznaczniki stylu