Najnowsze artykuły

15 sposobów na fałszywe wejście w...

Płaszcze, buty, okulary przeciwsłoneczne i klucze zasługują na miejsce w pobliżu drzwi. I każde z nich potrzebuje miejsca, które pod koniec dnia będzie...

Czytaj Więcej

Jesteś minimalistą czy maksymalistą?

Jednym z największych trendów w projektowaniu wnętrz w naszych czasach jest utrzymywanie rzeczy na jawie z minimalizmem. Zauważyliśmy, że coraz więcej projektantów i właścicieli domów decyduje się na pozbycie się knick-knacków i bałaganu, aby wyglądać schludniej. Widzieliśmy jednak, jak wiele osób odrzuca ten pomysł i zamiast tego tworzy większe niż życie projekty o charakterze maksymalistycznym.

Oba style mogą być niezwykle szykowne, ale oba są niezwykle różne. Minimalistyczny design ceni sobie czyste, nieskrępowane przestrzenie, które mają eleganckie linie i brak w nich obfitości ornamentów czy elementów dekoracyjnych. Na drugim końcu spektrum, maksymalizm rozwija się na o tonę kolorów, tekstur i elementów dekoracyjnych na pełnym wyświetlaczu.

Więc, za kogo się uważasz? Czy czujesz się zrelaksowany w spadzistej przestrzeni, czy kwitniesz w pokoju wypełnionym po brzegi? Jeśli nie wiesz lub jesteś gdzieś w środku, to w porządku! Przyjrzyjmy się dwóm pokojom, salonowi i sypialni, aby pokazać kluczowe aspekty minimalistycznego designu, maksymalistycznego designu i projektu, który łączy te dwa elementy.

Salon

Minimalista
Minimalistyczny salon, w którym znajduje się Sofa Anton, prezentuje czyste linie i bardzo minimalny wystrój, co sprawia, że pokój jest większy i jaśniejszy. Mimo, że w tym pokoju nie ma zbyt wiele, w dalszym ciągu panuje w nim poczucie domowości i komfortu, które promieniuje w całym projekcie.

Obie Estetyki
Projekt inspirowany obiema estetykami jest wyjątkowy, ponieważ widać wyraźnie, że pomieszczenie czerpie inspirację z obu stron spektrum. Nadal można dostrzec czyste linie i powściągliwość, jeśli chodzi o elementy dekoracyjne, ale pomieszczenie jest jednocześnie wyposażone w bardziej naturalne i miękkie meble, niż byłoby to zazwyczaj widoczne w projekcie minimalistycznym.

Maximalista
Maksymalistyczny design jest głośny i dumny ze swojej kolorystyki! Jest tu wiele miejsc siedzących, rzeczy osobistych i naturalnych akcentów, które przyciągają oko dookoła pokoju, aby skupić się na każdym obecnym elemencie.

Sypialnia

Minimalista
Ta sypialnia jest dość goła kości, co sprawia, że twoja uwaga od razu przejść do różnych tkanin, które znajdują się na łóżku. Prosty pop kolorów tworzy jeszcze większą atrakcyjność.

Obie Estetyki
Ciemny kolor łóżka i ścian w tej sypialni sprawia, że jednym spojrzeniem można poczuć się luksusowo i przytulnie. Jasne, czyste kolory przedmiotów dekoracyjnych, tekstyliów i mebli skutecznie podnoszą projekt w coś naprawdę pięknego.

 Maximalista
Najlepsze słowo na opisanie tej sypialni jest odważne! Kolory, które są prezentowane w sypialni są głośne i zabawne, a meble są wygodne i obfite. Ten projekt jest geniuszem, ponieważ pomyślnie balansuje wiele różnych wzorów, kolorów i faktur, aby stworzyć jeden genialny pokój.

Zobacz także: Dekoracje na święta