Najnowsze artykuły

15 sposobów na fałszywe wejście w...

Płaszcze, buty, okulary przeciwsłoneczne i klucze zasługują na miejsce w pobliżu drzwi. I każde z nich potrzebuje miejsca, które pod koniec dnia będzie...

Czytaj Więcej

Salon w stylu urban jungle/urban Etno

Wnętrze mieszkania lub wiejskiego domu, pięknie udekorowane roślinami, to jeden z najbardziej uderzających trendów wnętrzarskich, który zgromadził podobnie myślących ludzi na całym świecie w jedną wielką społeczność - Urban Jungle. Dziś to nie tylko jeden z najczęściej wymienianych tagów na Instagramie, ale także cała filozofia życia, którą stworzyli paryskie blogerki Judith De Graaff i Igor Josifovic. W zeszłym roku miłośnicy roślin wydali książkę, w której zebrano najciekawsze rozwiązania wnętrzarskie oraz wskazówki miłośników „zielonych” domów, na które z pewnością warto zwrócić uwagę.

Połącz antyczną ceramikę i vintage roślinny wystrój

Aby nie przytłoczyć przestrzeni, a jednocześnie, aby wyglądała ona naprawdę świeżo, dodaj drobne szczegóły botaniczne do ścian i półek. Garnek z aloesem lub kaktusem będzie wyglądał wspaniale obok antycznej fotografii w ramce, zabytkowego wazonu ceramicznego i przedmiotów dekoracyjnych.

Użyj sadzonek

Jedną ze wskazówek dla blogerów zajmujących się zielonymi wnętrzami jest zawieszanie roślin pod sufitem w wiszących doniczkach. Są łatwe w wykonaniu i nie zajmują cennej powierzchni. Ponadto wiszące kwiaty, takie jak ripsalis, stworzą wrażenie dżungli i nadadzą fotografii wnętrza wyjątkowego uroku.

Stale dodawaj nowe elementy do swojej kolekcji roślin

Oceniaj kształty i strukturę kwiatów i szukaj roślin, które wzbudzają twoją ciekawość. Niech podstawą twojej kolekcji będą bezpretensjonalne kaktusy, trojeść mleczna i paprocie, a nowe uzupełniają je i tworzą nastrój.

Zbieraj kaktusy w grupach

Te kolczaste rośliny przyciągają uwagę, gdy są zbierane w grupach lub łączone z innymi kwiatami. Świetnie prezentują się również obok zdjęć w stylu vintage, zwłaszcza w doniczce o eleganckich, nowoczesnych kształtach. Umieść je blisko okna i w okresie wegetacji (od wiosny do jesieni) obficie podlewaj, aż zacznie płynąć woda. Nie pozostawiaj wody w garnku lub studzience i podlewaj tylko wtedy, gdy gleba jest całkowicie sucha.

Użyj sukulentów jako żywych rzeźb

Graficzne rośliny, które wyglądają jak żywe posągi, mogą stać się głównym akcentem dekoracyjnym w każdym pomieszczeniu, a profesjonaliści zalecają łączenie ich w eklektyczne zestawy. Uzupełnij afrykańską sztukę, klasyczne projekty i stosy książek soczystymi doniczkami. Ta kompozycja będzie wyglądać wyjątkowo stylowo na ciemnych ścianach ze względu na jasnozielony kolor roślin.

Używaj starych drewnianych skrzynek i starych garnków

Wnętrza skandynawskie czy nowoczesne uzupełniają proste i niepowtarzalne formy donic drewnianych. Szczególnie pięknie będą wyglądać zioła takie jak bazylia, tymianek, mięta i kolendra. Garnki postaw na półce w kuchni. To doda uroku i komfortu twojemu domowi.

Podkreśl kolor ścian

Epifit zimozielony z korzeniami powietrznymi to jedna z najpopularniejszych roślin wśród dekoratorów. Ze względu na swoją prostotę może pięknie rosnąć zarówno w jasnej części, jak i w cieniu. Wnosi do wnętrza atmosferę dżungli i dzikiej przyrody, co szczególnie cenią mieszkańcy krajów północnych. Aby wzmocnić graficzny wygląd wnętrza, umieść ją w czarno-białych drucianych koszach i ustaw ją na własnym stojaku (stołku lub stole).

Połącz rośliny z ilustracjami botanicznymi

Ilustracje botaniczne umieszczone obok doniczek podkreślają piękno i bogate zielone odcienie twoich roślin. Plakaty kwiatowe i oprawione w ramki suszone liście obok kwiatów stworzą świetny efekt dzięki różnym teksturom i rozmiarom.

Umieść doniczki w wiklinowych koszach lub torbach

Modne wiklinowe kosze i torby dodadzą przytulności i naturalnego uroku każdemu domowi. Umieść garnki w koszach w rogach i obok półek na książki, aby uzyskać południowy klimat.

Zobacz także: Co kupić, aby umeblować swój nowy apartament