ShareDecorating Urządzanie wnętrza może być wyzwaniem. Wyzwanie jest większe, jeśli pokój do dekoracji jest trudniejszy. Taki projekt wymaga więcej...
Czytaj WięcejWybierz dobrego projektanta wnętrz
Same pieniądze to jeszcze nie wszystko, co będzie nam potrzebne w czasie remontowania naszych wnętrz. Potrzebny jest tu również odpowiedni projekt, bez którego efekty końcowe czegoś takiego nigdy nie będą dla nas w pełni zadowalające. Z tego też powodu doskonałą propozycją jest tu nawiązanie współpracy z profesjonalnym architektem wnętrz, który będzie w stanie zaoferować nam wiele ciekawych rozwiązań i przedstawić wizję tego, jak nasze mieszkanie będzie prezentowało się po skończeniu wszystkich prac. Warto oczywiście uważać na to, aby architekt z którym zaczynamy współpracę posiadał szereg bardzo istotnych tu cech, które są niezbędne do wykonywania takiego zajęcia.
Jakimi cechami odznacza się dobry projektant wnętrz?
Jeśli tylko mamy taką możliwość, to najlepszym wyjściem będzie wybranie architekta z polecenia; otrzymamy dzięki temu pewność, że uzyskane efekty będą w stu procentach zgodne z naszymi oczekiwaniami. Warto także wcześniej zapoznać się ze stroną internetową architekta oraz z jego wcześniejszymi realizacjami – poznamy w taki sposób jego styl oraz podejście do powierzonych mu zadań. Architekt wnętrz należy do takich zawodów, w których bardzo ważne jest odpowiednie wykształcenie. Każdy rzeczywiście dobry architekt wykonuje swoje zadania przede wszystkim z uwzględnieniem indywidualnych preferencji klienta. Dobrze będzie, jeśli przynajmniej trochę zapozna się on z rodziną która ma mieszkać w przygotowanych przez niego wnętrzach – wiedza na temat ich stylu życia, codziennych nawyków oraz potrzeb z pewnością bardzo ułatwi mu zadanie. Oczywiście, powinien on również być w stanie wyjść do klienta ze swoimi własnymi pomysłami; najlepiej, jeśli będzie to osoba kontaktowa z którą bez problemu można uzgodnić wszystkie dostępne rozwiązania.
Prawdziwy projektant wnętrz nie boi się projektów niskobudżetowych
Najlepsze projekty powstają po negocjacjach między architektem oraz klientem, choć ten pierwszy nigdy nie powinien oczywiście narzucać swojego zdania. Takie umiejętności bardzo przydają się architektowi chociażby w czasie projektowania mieszkania dla małżeństw, które nie do końca zgadzają się co do ostatecznej wizji – w takim wypadku osoba ta musi umieć znaleźć odpowiedni kompromis. Jeśli nawiążemy współpracę z kimś odpowiednim, to nawet niski budżet nie będzie dla nas problemem. Dla prawdziwego architekta powinno to być przede wszystkim wyzwanie, bowiem stworzenie dobrych wnętrz przy niewielkich możliwościach finansowych faktycznie nie jest niczym prostym.