Najnowsze artykuły

15 sposobów na fałszywe wejście w...

Płaszcze, buty, okulary przeciwsłoneczne i klucze zasługują na miejsce w pobliżu drzwi. I każde z nich potrzebuje miejsca, które pod koniec dnia będzie...

Czytaj Więcej

Życie na małej przestrzeni nie oznacza rezygnacji z rzeczy, które kochasz.

Zmniejszenie niewielkiej przestrzeni życiowej nie powinno być tak różne, jak wyrzucanie resztek w lodówce - obowiązuje ta sama zasada. Masz ograniczoną ilość miejsca na rzeczy, których używasz i które potrzebujesz. Tak więc wykorzystaj jak najlepiej przestrzeń, którą posiadasz, korzystając z tych łatwych wskazówek dotyczących zmniejszenia powierzchni domu lub mieszkania.

Miara sukcesu

Znajomość kwadratowego metrażu Twojej przestrzeni życiowej to dobry początek w określaniu, jakie meble możesz umieścić w swojej nowej małej przestrzeni życiowej, ale nie opowiadają one całej historii. Znając rzeczywiste wymiary swojej przestrzeni jest krytyczna, jeśli chodzi o projektowanie domu. Przy zakupie mebli należy upewnić się, że nowa kanapa nie tylko będzie pasować, ale także, że będziesz w stanie zmieścić się wokół niej. Na małej przestrzeni chcesz mieć około 18" obwodu, aby z łatwością obejść swoje meble.

Dwa za cenę jednego

Jeśli jest ci ciasno na przestrzeni, rozważ wielofunkcyjne meble. Na pewno chcesz zjeść kolację za osiem, ale co z tym biurem, którego potrzebujesz pracując w domu? Połączenie jadalni i biura to świetny sposób na oszczędność miejsca. Pokoje wielofunkcyjne to podwojenie wykorzystania pomieszczenia, gdy nie możesz podwoić powierzchni podłogi.

Czyścić często, ale ostrożnie

Wiosenne sprzątanie nie jest tylko na kwiecień, kiedy próbujesz się zmniejszyć. Niewielka przestrzeń życiowa oznacza częste sprzątanie i oczyszczanie. Niewielki bałagan sprawia, że mała przestrzeń wygląda na jeszcze mniejszą. Minimalizowanie rzeczy, które posiadasz, nie oznacza pozbywania się rzeczy, które kochasz, ale decydowanie, czy kochasz wszystkie rzeczy, które posiadasz.

Czy naprawdę musisz trzymać ten brzydki sweter bożonarodzeniowy, który ciotka dała ci w zeszłe Boże Narodzenie? Jeśli odpowiedź brzmi "tak", to na pewno go zatrzymaj. Ale jeśli mole są coraz więcej z niego niż ty, to czas na oczyszczenie. Bierze czas każdy tak często iść przez rzeczy ty zbierałeś i decyduje czy dodają sens i wartość twój życie. Jeśli nie są, to czas dać im buta.

Dzięki tym poradom możesz zmaksymalizować przestrzeń i stworzyć przytulne środowisko w swoim nowym domu.

Zobacz także: Jak wybrać sofę do salonu?