Najnowsze artykuły

15 sposobów na fałszywe wejście w...

Płaszcze, buty, okulary przeciwsłoneczne i klucze zasługują na miejsce w pobliżu drzwi. I każde z nich potrzebuje miejsca, które pod koniec dnia będzie...

Czytaj Więcej

Jak nowocześnie i elegancko udekorować stół w salonie?

Liczba 3 jest bardzo symboliczna w wielu aspektach życia. Projektowanie wnętrz nie jest tutaj wyjątkiem. Stół może być dowolny - prostokątny lub okrągły, duży lub mały. Jednak powinny być na nim tylko trzy obiekty - nie więcej, nie mniej.

Książki jako podstawa

Czy dużo czytasz? Książki z pięknymi okładkami czy magazyny modowe to wspaniały wystrój, który nada jasny akcent w salonie, a także jest sygnałem o twoich zainteresowaniach. Narożniki pomogą stworzyć wyraźną strukturę, ale też nadadzą wyrazistości całej kompozycji. Weź przedmioty o różnej wysokości. Pogrupuj je na powierzchniach i odkryj, jak atrakcyjne są subtelne asymetrie. Najlepszym sposobem na udekorowanie stołu są ulubione kwiaty i świece. Bukiet w wazonie, roślina doniczkowa w efektownej doniczce, duża świeca lub kilka małych - to wszystko będzie dobrze wyglądać. Na stole można położyć misterną figurkę. Może być dla ciebie szczególnie cennym prezentem lub starannie przemyślanym elementem dekoracyjnym.

Przenieś wszystkie elementy na jedną stronę

Nie chodzi o to, co jest na stole. Chodzi o to, jak to wygląda. Przeniesienie wszystkich przedmiotów na róg stołu to jedna z popularnych sztuczek projektantów. Pamiętaj, że na szklanym stole nie mogą znajdować się żadne przedmioty. Jednak pod spodem może znajdować się dywan ze skomplikowanym wzorem. Jeśli twój stół ma dolną półkę, nie oznacza to, że musisz pilnie wypełnić oba poziomy przedmiotami. Jeśli stołem jest pufa, to nie może mieć ona żadnych elementów dekoracyjnych na powierzchni. Ale możesz postawić na niej piękną tacę z wazonem, naczyniem lub niezwykłym elementem dekoracyjnym. Jeśli nie masz możliwości lub chęci dekoracji wnętrz - połóż książkę lub czasopismo o sztuce na stole, otwórz ją i gotowe.

Kilka sekretów dekoracji stołu w salonie

Odpowiednie wnętrze składa się z drobnych szczegółów. To stół w salonie skupia na sobie całą uwagę przychodzącej osoby. Jedną z najłatwiejszych i najtańszych opcji dekoracji stołu są książki. Możesz je dobrać według swoich zainteresowań albo oprzeć się na otaczającym wnętrzu, na przykład wybrać książki w kolorze ścian lub mebli, albo po prostu kupić piękne duże wydania w szykownych oprawach. Lepiej jest układać książki na stole w kolejności symetrycznej i od najmniejszej do największej u podstawy.

Kwiaty i rośliny, naturalne lub nie, zawsze podkreślają przestrzeń i tworzą atmosferę. Projektanci twierdzą, że jest to jeden z najkorzystniejszych elementów wystroju, który służy każdemu pomieszczeniu, jeśli oczywiście jest używany prawidłowo. Jeśli masz już książki na stole, to podkreślą one element, jakim są książki. Wysokie orchidee w doniczkach będą dobrze prezentować się w dyskretnym wnętrzu, a mały stolik kawowy w jasnym pomieszczeniu z łatwością ozdobisz szklanką ze świeżymi kwiatami.

Świece - jeden z modnych ostatnio sposobów ozdabiania, sprawdzi się również jako dekoracja stołu. Świecę, podobnie jak kwiaty, tworzą przytulność i nastrój. W przypadku niskiego stołu nie należy wybierać zbyt wysokich świec, zwłaszcza przy użyciu kandelabru, lepiej jest wziąć szerokie naczynie i zainstalować na nim kilka świec o różnych rozmiarach. Do skromnego pokoju odpowiednie są szerokie świece w niezwykłym świeczniku, a wysokie świeczniki wykonane ze szkła lub metalu z długimi cienkimi świecami dobrze wyglądają na długim stole.

Każdy z nas ma rzeczy, które przypominają nam ważne i przyjemne chwile w życiu: pamiątki z podróży, antyki, prezenty od dzieci. Weź jeden z nich, aby udekorować stół. Optymalnie jest, jeśli wybrana rzecz wygląda egzotycznie lub ma jakiś sekret (pudełko z nadzieniem lub słoik gadżetów).

Zobacz także: Skóra czy tkanina: Która kanapa jest lepsza dla twojego domu?