Najnowsze artykuły

15 sposobów na fałszywe wejście w...

Płaszcze, buty, okulary przeciwsłoneczne i klucze zasługują na miejsce w pobliżu drzwi. I każde z nich potrzebuje miejsca, które pod koniec dnia będzie...

Czytaj Więcej

Optycznie powiększanie pomieszczeń

Jeśli tylko uda nam się za pomocą odpowiednich sposobów niejako oszukać własny mózg, to nawet niewielka przestrzeń zacznie wyglądać dla nas na znacznie większą. Niezwykle istotny jest tu na przykład wybór kolorów; wielu z nas chętnie decyduje się na Jak optycznie powiększyć pomieszczeniegłębokie, intensywne barwy zupełnie zapominając o tym, że znacznie zmniejszają one dane pomieszczenie – podobny efekt dają tu również wzorzyste tapety. Jeśli dysponujemy dość małym wnętrzem, to najlepiej będzie zdecydować się na jasne kolory, takie jak biel czy beż. Jeśli naszym problemem jest z kolei mała wysokość pomieszczenia, to można zastosować ciekawy zabieg, malując sufit na jaśniejsze kolory niż ściana – coś takiego znacznie oddali go wizualnie od podłogi. Warto unikać tu miękkich wykładzin czy gęstych dywanów, które pochłaniają wiele światła – a jest ono dla nas bardzo ważnym sprzymierzeńcem w powiększaniu pomieszczeń w taki sposób.

Kamień i drewno w aranżacji Twojego wnętrza

Do wykończenia wnętrza lepiej będzie skorzystać z naturalnych, lśniących materiałów, takich jak drewno czy kamień. Wrażenie wyższego sufitu można uzyskać poprzez ułożenie paneli na ścianach w pionowe pasy. Często będziemy musieli tu optyczne powiększanie pomieszczeńrównież wybierać, jakie dokładnie korzyści chcemy odnieść – na przykład, wieszanie na ścianach obrazów czy innych ozdób tego typu obniży nasze pomieszczenie, ale równocześnie sprawi, że będzie się ono wydawało szersze. Zresztą, kolory dają nam tu wiele możliwości jeśli chodzi o takie eksperymentowanie, choć warto z tym uważać, aby pomieszczenie nie stało się dla nas po prostu zbyt męczące. Najlepszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są tu jasne, chłodne kolory. Wielu ludzi decyduje się oczywiście na biały, który dobrze sprawdza się szczególnie w nowocześniejszych wnętrzach. Równie dobrze może to być jednak błękitny, szary, czy nawet różowy – wszystko zależy tu jedynie od naszych osobistych preferencji.