Najnowsze artykuły

15 sposobów na fałszywe wejście w...

Płaszcze, buty, okulary przeciwsłoneczne i klucze zasługują na miejsce w pobliżu drzwi. I każde z nich potrzebuje miejsca, które pod koniec dnia będzie...

Czytaj Więcej

Ozdobne dywany w twoich wnętrzach

Projektanci wnętrz często przypominają nam, abyśmy podczas dekorowania pokoju nie przeoczyli tego, co znajduje się pod naszymi stopami. Podłoga, którą wybierzesz ma potężny wpływ, szczególnie jeśli podążasz za obecnym trendem kładzenia odważnych, ciekawych dywanów, aby nadać przestrzeni iskrę życia.

Słyszałaś o biżuterii? Może nawet nosisz grubą bombkę, aby ubrać swoje T-shirty i zestawy kardiganów. Dywanik typu statement spełnia to samo zadanie w zakresie dodatków w pomieszczeniu: Podnosi to, co podstawowe, do rangi czegoś wyjątkowego. Dywanik powinien zmienić charakter przestrzeni i sprawić, że przestanie ona wyglądać tak, jak do tej pory. Możesz nadać tradycyjnemu pokojowi modny klimat, dodając na przykład wełniany shag na podłodze. Z różowymi ścianami i kobiecymi falbanami na krzesłach, ta jadalnia mogłaby wydawać się dziewczęca i banalna. Jednak egzotyczny czarno-biały wzór na dywanie jest niespodziewanie eklektycznym akcentem i nadaje pomieszczeniu światowy charakter.

dywan

Uwagi dotyczące stylu

Nie musi być duży ani błyszczący, ale dywan powinien być wyrazisty - mieć niezwykłą kombinację kolorów, uderzający wzór lub ciekawą fakturę. W przestrzeni znajdują się już inne elementy, takie jak tapicerka, dekoracje okienne i dzieła sztuki, więc dywan musi mieć swoją własną porcję uwagi. W tym pokoju dziennym jest wiele kolorów i wzorów na raz. A jednak dywan nadal się wyróżnia. Jego styl vintage i jaskrawe kolory odbijają się od dużego neutralnego dywanu pod spodem, a długie frędzle stanowią jedwabisty kontrapunkt dla szorstkiego sizalu.

Jak wykorzystać dywany w swoim domu

Połóż dywan o nietypowym kształcie na standardowy dywan, aby dodać element wizualnego zainteresowania. Wypróbuj go pod grupą siedzeń, gdzie możesz nałożyć amorficzny kształt, taki jak faux-animal skin, na typowy prostokąt. To sprawia, że pokój czuje się komfortowo starzejąc się z czasem.

Kiedy kolor i wzór jest ograniczony, np. w utylitarnej kuchni lub formalnej jadalni, rozwiń mocny, odważny wzór, taki jak szerokie pasy markizy lub krzykliwy kwiat, aby ożywić przestrzeń. Nowe okucia do szafek lub jaskrawe naczynia mogą się do tego przyczynić.